NOWOŚCI w OFERCIE – serdecznie zapraszamy do zapisów

NOWOŚCI W OFERCIE

  • Warsztaty historyczne Dzieje Gdańska i Pruszcz Gdańskiego na przestrzeni wieków

Zajęcia te są organizowane na wystawach, w archiwum i bibliotece, na sali wykładowej i w terenie. Pozwalają one na podjęcie pracy twórczej oraz maksymalną aktywizację  poprzez doświadczanie i przeżywanie. Słuchacze zdobywają nowe informacje, dokonują ich analizy i wykorzystują je w rozwiązywaniu problemów sytuacyjnych. Dzięki temu, że warsztaty wymagają dużego wysiłku umysłowego oraz pracy zespołowej, przynoszą konkretne efekty i sprawiają prawdziwą satysfakcję. Rozwijają myślenie analityczno-historyczne, umiejętność formułowania tez, wysnuwania wniosków i uogólnień, pobudzają również sferę emocjonalną.

  • Arteterapia – praktyczne zajęcia manualne

Zajęcia manualne, które powodują uruchomienie motoryki małej, usprawniają pracę rąk, a także działają uspokajająco in. malowanie na szkle, robienie kwiatów z papieru, robienie bransoletek, robienie masek i dekoracji, modelowanie w masach plastycznych.

  • GEOGRAFIA – Ekoplaneta – co trzeba wiedzieć o ratowaniu Ziemi?

Ziemia nie ma już czasu! W końcu światowi liderzy zdali sobie z tego sprawę. Relacje ze światem przyrody wpływają na nasze życie. Świat nie spełnia jednego, głównego celu, jakim jest powstrzymanie niszczenia przyrody przez drugą dekadę z rzędu, a w tym także celów: ochrony raf koralowych, zachowania naturalnych siedlisk, zmniejszenia ilości odpadów plastikowych i chemicznych. Zajęcia te są organizowane w sali wykładowej, w salach laboratoryjnych oraz w terenie. Słuchacze zdobywają nowe informacje, dokonują ich analizy i wykorzystują je w rozwiązywaniu problemów, mają możliwość wykonywania doświadczeń laboratoryjnych i poznania naszej planety.  Warsztaty wymagają zaangażowania oraz pracy zespołowej.

  • Trening tańcem

Tańczyć każdy może, a Senior zwłaszcza. Na tych zajęciach nauczysz się figur tanecznych, poznasz charakterystyczne ruchy, a co najważniejsze będziesz się dobrze bawić. Przyjdź i przekonaj się, że taniec to nic trudnego, a do postawienia swoich pierwszych tanecznych kroków nigdy nie jest za późno.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW