Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ulotką dla seniorów dotyczącą internetowego konta Pacjenta

ulotka dla seniorow_Internetowe Konto Pacjenta_www

Mobilny punkt testowania na obecność koronawirusa działa  przy Instytucie Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni

KLIKNIJ: https://dziennikbaltycki.pl/mobilny-punkt-testowania-na-obecnosc-koronawirusa-dziala-od-dzisiaj-przy-instytucie-medycyny-morskiej-i-tropikalnej-w-gdyni/ar/c1-14910872?utm_source=dziennik-baltycki&utm_medium=facebook&utm_campaign=punkt-mobilny&fbclid=IwAR33GQp0giD-ioW0mBS3sQB4GnQYuN6sjVdW6yL0EILiIie_xF2Zr9yISqg

 

UWAGA!!!

Samorząd Województwa Pomorskiego uruchomił specjalny telefon, gdzie seniorzy mogą uzyskać niezbędną pomoc czy informacje. Codziennie od 8:00 do 22:00 pracownicy Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej czekają pod numerem telefonu 58 326-87-34.

Koszt połączenia zależy od taryfy operatora.

Telefon dla seniora

Numer jest czynny codzienne od 8 rano do 22. Oferują rozmowę, wsparcie, wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa. Nawet krótki kontakt może pomóc w przełamaniu osamotnienia. Pracownicy ROPS zachęcają seniorów do zgłaszania problemów. Skoordynują pomoc, powiadomią lokalne służby czy organizacje pozarządowe pomagające seniorom. Słowem zrobią wszystko, aby w tym trudnym czasie seniorzy nie czuli się samotni i zdani tylko na siebie.

POMORSKI TELEFON DLA SENIORA 58 326 87 34

 

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi krokami w walce z koronawirusem

KLIJKNIJ : http://www.pomorska.policja.gov.pl/pom/informacje/wiadomosci/88622,Kolejne-kroki-w-walce-z-koronawirusem.html

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi kroki w walce z koronawirusem

KLIKNIJ : https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki?fbclid=IwAR1wLJyMroAjegF9Qmz_m_p8JCun-b2CtqMynm3howYiXc7WfL0XdR9kOjE

 

Wspierajmy się!
Pomoc sąsiedzka dla seniorów w sytuacji zagrożenia koronawirusem

Chcesz pomóc seniorom, by w ten trudny czas związany z koronawirusem nie musieli wychodzić
z domów? Zgłoś się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i zostań wolontariuszem pomocy sąsiedzkiej. Dowiesz się, którym starszym osobom możesz pomóc, robiąc im np. zakupy, wykupując leki czy załatwiając drobne sprawy.

  • Musimy być solidarni w ten trudny czas. Zwróćmy uwagę na osoby wymagające pomocy, seniorów, osoby samotne, niepełnosprawne w naszym najbliższym otoczeniu. Zrobienie zakupów, wyjście z psem czy inna pomoc nie wymaga dużego wysiłku, a seniorom umożliwi bezpieczne pozostanie w domu.

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa prosimy osoby starsze, schorowane, by unikały dużych skupisk ludzkich, a najlepiej w ogóle nie wychodziły z domów. Zachęcamy też do wzajemnej pomocy sąsiedzkiej. Może na Twoim osiedlu, w sąsiednim bloku mieszka senior, który potrzebuje Twojej pomocy? Zwróćmy szczególną uwagę na samotnych starszych mieszkańców w naszym najbliższym otoczeniu.

Osoby, które potrzebują pomocy w zrobieniu zakupów lub dostarczeniu leków, a także osoby, które chciałyby pomóc, zachęcamy do kontaktu z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Pruszczu Gdańskim w poniedziałek w godz. 8.00 – 16.00, od wtorku do piątku w godz. 7.30 – 15.30 tel. 58) 682 27 55 mailowo: mops@pruszcz-gdanski.pl

UWAGA SENIORZY

Osoby starsze są szczególnie narażone na ryzyko zakażenia koronawirusem. Układ odpornościowy osoby starszej może nie poradzić sobie z infekcją, zwłaszcza jeśli organizm jest dodatkowo obciążony chorobami przewlekłymi.

Prosimy mieszkańców Pruszcza Gdańskiego, aby  zainteresowali się swoimi starszymi sąsiadami, a w razie potrzeby zaoferowali im sąsiedzką pomoc np.w zakupach, wykupieniu leków, aby senior nie musiał wychodzić z domu.

SENIORZE!
W trosce o Twoje bezpieczeństwo, apelujemy:

  • unikaj skupisk ludzkich, wszelkich wydarzeń gromadzących większą liczbę osób,
  • nie korzystaj z komunikacji publicznej,
  • nie wychodź do sklepu, apteki, przychodni,
  • zrezygnuj z udziału w zajęciach grupowych,

Poproś rodzinę lub sąsiadów o pomoc w zrobieniu zakupów czy załatwieniu drobnych spraw.

Dla zdrowia własnego i innych najlepiej pozostań w domu.

Samotne osoby starsze wymagające pilnej pomocy (np. w zrobieniu zakupów) mogą skontaktować się z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Pruszczu Gdańskim – wykonując telefon osobiście lub poprzez inne osoby
nr tel. 58 682 27 55, 58 692 17 10,
mops@pruszcz-gdanski.pl

POMOC PSYCHOLOGICZNA

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pruszczu Gdańskim oferuje bezpłatną pomoc psychologiczną. Mogą z niej skorzystać mieszkańcy miasta Pruszcz Gdański, którzy w sytuacji zagrożenia COVID-19 potrzebują wsparcia w zakresie jw.

Konsultacje odbywają się telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00 pod numerem telefonu 606 393 091.