WYCIECZKI AUTOKAROWE

SYCYLIA

TERMIN:  23-30.03.2019                                        CENA: 1440 ZŁ

Sycylia – wyspa na końcu włoskiego buta podbijana przez Greków, Rzymian, Wikingów, Bizancjum, Arabów, Hiszpanów i wiele innych nacji. Mieszanka kultur, wyznań i narodów. W starożytności nazywana „Wielką Grecją” i do dzisiaj jeżeli ktoś chce zobaczyć najbardziej okazałe greckie zabytki musi pojechać na …. Sycylię . Tu żył i działał Archimedes. Posiadaczka największego i najwyższego wulkanu w Europie- Etny.  Budząca dreszczyk emocji legendarna siedziba Cosa Nostry. Słynąca z przepięknych krajobrazów, drzew pomarańczowych, subtropikalnego klimatu oraz … tras narciarskich.

PROGRAM RAMOWY:

1 dzień – Pruszcz Gd wyjazd ok.południa.. Przejazd  przez Niemcy do Włoch w okolice Neapolu.

2 dzień –Przyjazd popołudniu do hotelu w okolicach Neapolu.  Zakwaterowania ,obiadokolacja   nocleg.

3 dzień –Wykwaterowanie około 5.00 (lunch pakiet) przejazd na Sycylię. Następnie przejazd i zwiedzanie wąwozu Gole del Alcantara – powstałego z rozstrzelenia wulkanicznej lawy. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie obiadokolacja  nocleg

4 dzień – Śniadanie wycieczka do Taorminy, zwiedzanie największego kurortu Sycylii, wzniesionego na wysokich skałach, spacer  po starówce i zwiedzanie słynnego teatru greckiego, następnie wycieczka na Etnę. Powrót do hotelu, obiadokolacja  nocleg.

5 dzień – Śniadanie wycieczka: Syrakuzy wraz z wyspą Ortigia. Powrót do hotelu obiadokolacja połączona z Wieczorem Sycylijskim nocleg.

6 dzień – Śniadanie, wycieczka do Palermo – stolicy wyspy: zwiedzanie kaplica Pallatina, pałac królewski dei Normanni, katedra,  arabski targ Il Capo, spacer po Starówce. Powrót do hotelu, obiadokolacja  nocleg.

7 dzień –Wykwaterowanie ok. 4.00 rano, (lunch pakiet) wyjazd do Messyny na prom,  przejazd do Florencji, zwiedzanie: Most Złotników, Baptysterium, Katedra Santa Maria del Fiore, Palazzo Vecchio, Bazylika Santa Croce Następnie przejazd do hotelu pod Bolonią

8  dzień –Śniadanie, wykwaterowanie przejazd do Polski . Dalszy powrót.

SARDYNIA – najlepsze wakacje Księżnej Diany

Najpiękniejsze plaże , lazurowa woda i nieszczęśliwa miłość Księżnej Diany . Czy może być coś bardziej romantycznego ? Ostanie wakacje przed tragiczną śmiercią Królowa Ludzkich Serc spędziła właśnie u wybrzeży tej najpiękniejszej ze Śródziemnomorskich wysp . Może również Wy chcecie poczuć się jak Książęca Para?

TERMIN:  23.04-2.05.2019                                   CENA:  1390 ZŁ

PROGRAM RAMOWY:

1 dzień – Pruszcz Gd wyjazd ok.południa. Przejazd do Livorno we Włoszech.

2 dzień – przyjazd wieczorem do Livorno, przeprawa promem na Sardynię

3 dzień – Przypłynięcie rano do Olbii/GolfoAranci. Wycieczka do Castelsardo (gdzie znajdują się takie zabytki jak: konkatedra pw. św. Antoniego, wzniesiona na wysokim klifie w końcu XVI w. w stylu gotyckim i renesansowym z barokowym wystrojem wnętrza oraz majolikową wieżą pełniącą rolę latarni morskiej, genueńską twierdzę rodu Doria z XII w.. Następnie przejazd do Sassari – drugiego pod względem wielkości miasta Sardynii powstałego w średniowieczu z połączenia kilku wiosek. Zabytki Sassari to: katedra pw. św. Mikołaja z Mirry, centrum średniowiecznego miasta z takimi budynkami jak: PalazzoDucale, Palazzod`Usini, PortaMercato, fontanna Rosello, Piazza Italia ,  kościół Matki Boskiej Betlejemskiej, związany z jednym najpopularniejszych lokalnych świąt, świętem świec; spacer po urokliwej starówce i ogrodach publicznych..Przejazd do środka, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

4 dzień – wycieczka do Cagliari: zwiedzanie starego miasta (Castello), romańska Katedra, Bastion San Remy, Pałac Gubernatora, Torre San  Pancrazio, Amfiteatro Romano – ruiny wykutego w skale amfiteatru z II w n.e, kościół San Saturno z V w., spacer po Via Manno, głównej ulicy handlowej Cagliari obiadokolacja, nocleg.

5 dzień – wycieczka do Arbatax: zobaczymy Roccie Rossa di Arbatax, czyli przepiękne porfirowe (czerwone) skały zanurzone w morzu.Przejście na punkt widokowy Cala Moresca, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień – dzień wolny na plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień – wycieczka  do Su Nuraxi w Barumini, niedaleko Cagliari  zapoznamy się z megalityczną kulturą nuragijską  Nuragi to egalityczne  budowle powstałe nawet 4 tysiące lat temu, dlatego zwiedzenie chociaż jednego kompleksu z przewodnikiem jest absolutnym obowiązkiem na Sardynii. Można się podczas takiej wycieczki dowiedzieć wielu fascynujących ciekawostek o tej tajemniczej, prehistorycznej cywilizacji. Takie kamienne budowle nie występują nigdzie indziej, dlatego stały się symbolem wyspy. Następnie przejazd do  – Nora. Na  południe od Cagliari znajduje się kartagińsko-rzymskie miasteczko Nora,  gdzie zachowały się kolumny, szczątki świątyń, mozaiki oraz teatr rzymski, obiadokolacja, nocleg.

8 dzieńwykwaterowanie,  przejazd do Alghero, zwiedzanie – fortyfikacje miejskie, katedra Najświętszej Marii Panny, Brama Żydowska.   Przeprawa łodzią turystyczną na przylądek Caccia, zwiedzanie malowniczej groty Neptuna – pięknego zespołu jaskiń u podnóża wysokiego klifu przejazd do  miasta Olbia, w którym znajdują się:romańska bazylika San Simplicio, barokowy kościół San Paolo, którego kopułę pokrywa kolorowa majolika, muzeum archeologiczne, w którym można prześledzić historię miasta oraz zobaczyć ponad 20 statków rzymskich i średniowiecznych. Przeprawa promowa wieczorem do Livorno.

9 dzień – przypłynięcie do Livorno, dalszy przejazd w kierunku Polski.

10 dzień – Dalszy przejazd powrotny.

BAŁKAŃSKIE KLIMATY – Albania , Czarnogóra , Macedonia

TERMIN:3-11.10.2019                                    CENA : 1350 zł

PROGRAM RAMOWY:

  1. Dzień – Wyjazd Pruszcz gd ok.południa. Przejazd w kierunku Sarajewa.
  2. Dzień – Przyjazd popołudniu do Sarajewa. Krótki objazd miasta ratusz, meczet Gazi Husrev-bega, Baščaršija; most Gawriła Principa – miejsce zamachu na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
  3.  Dzień – Śniadanie. Wyjazd 7.00 Przejazd do PERASTU, spokojnego miasteczka o jednolitej barokowej zabudowie.Rejs na Wyspę Matki Boskiej na Skale i zwiedzanie słynnego sanktuarium. Przejazd do KOTORU,. Spacer labiryntem uliczek starego miasta z licznymi placami i świątyniami oraz wspaniale zachowanym systemem murów obronnych. Zwiedzanie katedry św. Tryfona. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.
  4.  Dzień – KRUJA – TIRANA Śniadanie. Przejazd do Szkodry zwiedzanie zamku  następnie przejazd do KRUJI , jednego z najstarszych miast Albanii, nazywanego balkonem na Adriatyk ze względu na swoje położenie. Jest to jedno z niewielu miast w Albanii, gdzie zachowała się oryginalna zabudowa. Spacer po bazarze i na szczyt wzniesienia zwiedzanie Twierdzy Przejazd do TIRANY, stolicy i największego miasta Albanii. Spacer po centrum z historycznymi i współczesnymi obiektami: plac Skanderberga – serce miasta; XVIII-wieczny meczet Ethem Beja – jeden z najpiękniejszych zabytków Tirany; wieża zegarowa – symbol miasta. Przejazd do hotelu w okolice Durres  kolacja, nocleg. Durres
  5.  Dzień – Śniadanie. zwiedzanie miasta DURRËS, gdzie najciekawszym miejscem jest położony na stoku wzgórza rzymski amfiteatr należący do najwspanialszych starożytnych zabytków w Albanii. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.Durres
  6.  Dzień – Śniadanie. Dzień wolny plażowanie . Kolacja i nocleg. Durres
  7. Dzień – Śniadanie. Przejazd do BERAT – miasta tysiąca okien,. Spacer po urokliwie położonej, na zboczu góry Tomori, miejscowości z labiryntem uliczek i zwiedzanie cytadeli. Przejazd i zwiedzanie OCHRYDU – prastarego macedońskiego ośrodka nad malowniczym jeziorem. Spacer po Starym Mieście, gdzie można zobaczyć m.in. pozostałości starożytnego teatru zwiedzanie Twierdzy Samuaela . Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.
  8.  Dzień – Śniadanie. Przejazd do SKOPJE, stolicy Macedonii. Spacer po mieście: meczet Isy Beja, kompleks tureckich łaźni Kursumli An, stary bazar, gdzie można poczuć klimat dawnych Bałkanów, kamienny most. Wieczorem wyjazd do Polski
  9.  Dzień – Planowany powrót w godzinach wieczornych

SZWAJCARSKIE SERY I WŁOSKIE WINA:

wodospady Renu, alpejskie widoki ,  Zurich, Mediolan, Wenecja

TERMIN:  4-9.06.2019                                             CENA:  1190zł

PROGRAM RAMOWY:
1 dzień – Pruszcz gd wyjazd w nocy,  przejazd do hotelu w  Niemczech. nocleg

2 dzień –śniadanie wykwaterowanie  przyjazd  do Szwajcarii do Schaffhausen – wycieczka statkiem pod wodospadyna Renie, następnie   zwiedzanie Zamku Laufen. Dalszy przejazd do Zurichu – miasta bankierów, zwiedzanie starego miasta leżącego nad brzegiem rzeki Limmat: piękne mieszczańskie kamieniczki, pasaże handlowe, kręte uliczki, elegancka Bahnhofstrasse, Jezioro Zurychskie, kościół Fraumunster, katedra. Po zwiedzaniu  przejazd do  hotelu,   zakwaterowanie, nocleg.
3 dzień – po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd  do Liechtensteinu, zwiedzanie Vaduz, następnie przejazd do Szwajcarii do miejscowości Chur , przejazd kolejką panoramiczną do ST. Moritz. Następnie przejazd  autokarem w okolice Brescii / Włochy/ ,  zakwaterowanie, nocleg.

4 dzień – po śniadaniu przejazd do Mediolanu,  zwiedzanie: Katedra, Bazylika Santa Maria Delle  Grazie, Piazza del Duomo z galerią Vittorio  Emanuele, Piazza della Scala z operą La Scala,degustacja wina powrót do hotelu, nocleg.

5 dzień – po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Wenecji, rejs tramwajem wodnym do centrum Wenecji,   zwiedzanie: Bazylika i Plac św. Marka, Most Westchnień, Most Rialto, Canal Grande, Pałac Dożów. Wyjazd z Wenecji  w godzinach wieczornych. Przejazd w kierunku Polski.

6 dzień – Dalszy powrót

WYCIECZKI SAMOLOTOWE

GRUZJA 07-14.05.2019r. – 3150 zł

TRUSKAWIEC 04-11.02.2019r. – 1690 zł