Rozpoczęcie Roku Akademickiego 2020/2021

Drodzy Słuchacze,

W dniu 6 października 2020 roku w Amfiteatrze na Faktorii odbyło się uroczyste Rozpoczęcie Roku Akademickiego 2020/2021 Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W uroczystości wzięli udział: Senator RP Ryszard Świlski, Przewodnicząca Rady Miasta Małgorzata Czarnecka-Szafrańska, Prezes Zarządu, Koordynator GUTW filia Pruszcz Gdański Elżbieta Urbanowicz oraz słuchacze i sympatycy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Podczas uroczystości Senator RP Ryszard Świlski wręczył Uchwałę Senatu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 29 września 2020 r. w 45-lecie ruchu Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Polsce.

Może trochę zabrakło uroczystej gali jaka towarzyszyła nam w poprzednich latach, ale tradycji stało się zadość.  Przedstawiciele nowo przyjętych słuchaczy złożyli ślubowanie i odśpiewali Gaudeamus Igitur. Uroczystość uświetniła wystawa obrazów naszych zdolnych malarek, które powstały w czasie warsztatów online. Natomiast epidemiolog pan Bartłomiej Rawski wygłosił wykład na temat wirusów pt. „Wirusy: Fakty i mity”. Mimo chłodu w uroczystości wzięło udział ok. 100 osób.

Obecna sytuacja wymaga od każdego z nas ogromnej empatii, szacunku do siebie nawzajem, tolerancji, cierpliwości i zrozumienia. Przestrzegajmy reżimu sanitarnego!