KONCERT PAPIESKI

Serdecznie zapraszamy na „Koncert papieski” do Katedry Oliwskiej dnia 15 maja 2020 roku o godz. 19:15

Repertuar i wykonawcy Koncertu Papieskiego został dobrany z wielkim rozmysłem. Duet młodych, ale już docenionych artystów; Jakuba Jakowicza i Macieja Kułakowskiego nie może zawieść nawet najbardziej wymagających słuchaczy.

Koncert podwójny a-moll Brahmsa na skrzypce i wiolonczele nawiązuje stylistycznie do innych symfonicznych dzieł kompozytora i głęboko wpisuje się w jego późnoromantyczny styl. Utwór został zadedykowany przyjacielowi Brahmsa, wybitnemu skrzypkowi Józefowi Joachimowi, który wykonał go w duecie z Robertem Hausmannem pod batutą kompozytora w 1887 roku. Dzieło jest lubiane i doczekało się nagrań takich duetów jak Gidon Kremer (skrzypce) i Misha Maisky (wiolonczela) czy Anna Sophie Mutter (skrzypce) i Antonio Meneses (wiolonczela) pod batutą Herberta von Karajana.
Osoba Schuberta natomiast budzi wśród słuchaczy współczucie, który żyjąc niewiele ponad 30 lat zdołał wypracować obszerny i doceniany współcześnie w świecie dorobek zwłaszcza w gatunku pieśni. Symfonia VIII o podtytule Niedokończona jest de facto w pełni ukończona, choć składa się z tylko dwóch części. Jest to jedno z najlepszych dzieł kompozytora z gatunku symfonii a inspirowane było twórczością Mozarta i Beethovena.

 

Więcej informacji i zapisy u pani Krystyny tel. 606 169 635